Puti Restaurant

BLOG

İyi Bir Catering Firması Nasıl Olur?

"Yiyecek tedarik eden" anlamına gelen catering kelimesi, günümüzde daha çok toplu yemek hizmeti veren firmalar için kullanılır. Catering firmaları, iş yerlerinde veya topluluk olan diğer yerlerde daha pratik ve daha ekonomik bir yemek çözümü sundukları için, oldukça sık tercih edilmektedir. Dolayısıyla da insanlar toplu yemek siparişi vermek için beklentilerini karşılayacak yemek firmaları aramaktadırlar. Ve bu konuda seçim yaparken en az catering menüleri kadar önemli başka kriterler de vardır. Peki iyi bir catering firması nasıl olur? Bu konuda anlamlı ve beklentilerinizi karşılayan bir seçim yapabilmek için size bu hizmeti eksiksiz şekilde verebilecek bir firma seçimi yapmanız gerekiyor. İşte iyi bir catering firmasıyla çalışmak istiyorsanız, mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken o hususlar!
 
Tecrübe
İyi bir catering firması, verilen yemek hizmeti konusunda yeterli tecrübeye sahip olmalıdır. Örneğin toplu yemek siparişi söz konusu olduğunda, yemek menüsü mutlaka doğru hazırlanmalıdır. Catering menüleri, günlük yeterli kalori hesabı, yemek çeşitlerinin uyumlu olması, mevsimine göre yemek seçimi gibi özellikleri bünyesinde barındırmalıdır. Ayrıca besleyici, yeterli protein ve vitamin alımına da elverişli olmalıdır. İşte tüm bunlar; eğitimle değil; tamamen tecrübe ile ilgilidir. Bu nedenle yemek firmaları arasından seçim yaparken, firmanın size sunduğu uygun menü örneği ve tecrübeleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ayrıca tüm yemek üreticilerinin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından verilen Gıda Üretim İzni Belgesi'nin bulunması gerektiğini unutmamalı ve çalışacağınız firmanın da bu yasal yeterliliğe sahip olduğundan emin olmalısınız.
 
Referanslar
Toplu yemek siparişi konusunda da, tıpkı diğer işlerde olduğu gibi yemek firmasının referanslarını talep etmeli ve bu referanslardan en az birkaç tanesi ile görüşerek yemek çeşitleri, memnuniyet ve olumsuz yorumlarla ilgili bilgi almalısınız.
 
Antakya'da Toplu Yemek Alma
Yemek firmaları, toplu yemek siparişi aldıkları için, öğün çeşitliliğine de sahip olmalılardır. Bütün firmaların catering menüleri, aynı besleyiciliğe ve aynı çeşitliliğe sahip değildir. Bu nedenle seçeceğiniz firmanın ihtiyacınız olan toplu yemek hizmetini tam anlamıyla karşılayıp karşılamayacağından emin olmalısınız. Size sunacağı menüler ve öğünlerle ilgili detaylı bilgi sahibi olmalı, tüm bunların bilgisine önceden sahip olmalısınız. Örneğin Puti Yemekçilik , sizden ne yediğinizi saklamaz. Ay boyunca dengeli ve sağlıklı beslenmeniz için hafif ve fit seçeneklerini de size sunar. Çünkü iş yoğunluğu nedeniyle, birçoğumuz dengeli şekilde beslenemez, öğünlerimizi sağlıksız yiyeceklerle geçiştiririz. Dolayısıyla birinin bizim için dengeli bir beslenme programı hazırlaması fikri bile, kulağa gerçekten çok hoş geliyor değil mi? İşte Puti Yemekçilik, bu noktada ihtiyaca yönelik bir hizmet sunarak; sizler için hazırladığı dengeli programı, porsiyonladığı kaplarda adil bir şekilde yapar.
 
Fiyat/ Performans
Bir yemeğin ana maliyetini oluşturan unsur, çiğ maliyettir. Çiğ maliyetin ana unsuru ise kırmızı ettir. Doğal olarak, doyurucu ve bolca kırmızı et içeren bir menünün fiyatı az çok bellidir. Yani internette sıkça rastlayacağımız çok ucuz fiyatlara fazla yemek çeşitliliği gibi reklamlar, aslında safsatadan daha fazlası değildir. Bu nedenle yemek firmaları- catering firmaları, kaliteli bir hizmet vermek istiyorlarsa; müşterilerine performanslarıyla eş değer fiyatlar sunmalıdırlar. Çünkü iyi bir catering firması, toplu yemek siparişi konusunda bir fiyat ve performans dengesi benimser. Bu nedenle yemek firmaları arasında bir seçim yaparken, size sundukları fiyatların performanslarıyla dengeli olduğundan emin olmalısınız.
 
Lojistik
Catering firmaları arasında bir seçim yaparken, göz önünde bulundurmanız gereken hususlardan biri de, firmanın lojistik yeterliliğidir. Çünkü toplu yemek hizmeti almak isteyen yerler için, önemli olan şeylerden biri de, yemeklerin zamanında ulaştırılabilmesidir. Bunun için kişi ve kurumlar, catering firmaları arasından kendilerine en yakın konumda olanları seçmeye çalışırlar. Bunun için de aslında ilk gözetmeleri gereken kriter olan kaliteden ödün vermek durumunda kalabilirler.
 
Müşteri ilişkileri
İyi bir catering firmasıyla çalışmak istiyorsanız; göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer kriter; firmanın müşteri ilişkileri konusundaki tutumu olmalıdır. Çünkü yemek firmaları, eğer müşterilerine kaliteli bir hizmet vermek istiyorlarsa; işinin uzmanı aşçı ve servis personelleri ile öncelikli olarak müşterilerinin memnuniyetini sağlamayı hedeflerler. Müşterilerinin durumlarını göz önünde bulundurarak onlar için özel catering menüleri hazırlarlar ve beklentilerini tam anlamıyla karşılarlar.

Yeniliklerden

HABERDAR OLUN!